SEO optimalizace

Jedním z hlavních faktorů úspěšnosti webových stránek je jejich SEO optimalizace pro vyhledávače. S pojmem SEO optimalizace se setkal snad každý, kdo vlastní nebo provozuje webové stránky. Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače) zahrnuje různé techniky tvorby a úprav webových stránek s cílem dosáhnout co nejvyšších pozic ve vyhledávačích.

Přeloženo pro běžné vlastníky webových stránek: SEO optimalizace webových stránek znamená vytvořit nebo upravit stránky tak, aby byly při hledání ve vyhledávačích Seznam, Google, Bing pokud možno na první nebo druhé straně.

Dosáhnout umístění webových stránek pomocí SEO optimalizace na první straně vyhledávače může být někdy překvapivě jednoduché a někdy téměř nemožné. Rozhodující jsou vždy tyto faktory:

  • Význam požadovaného klíčového slova nebo klíčové fráze 
  • Počet konkurenčních odkazů odpovídajících požadovanému klíčovému slovu nebo frázi
  • Kvalita obsahu stránky vzhledem ke klíčovému slovu nebo frázi
  • Množství a kvalita zpětných odkazů, které odkazují na optimalizované stránky

Význam klíčového slova nebo fráze pro SEO optimalizaci

Pokud se rozhodne realitní kancelář z Prahy 1 provést SEO optimalizaci svých stránek na klíčovou frázi "realitní kancelář", pravděpodobně vynaloží velké finanční prostředky a výsledky nebudou dobré. Důvodem je, že zvolená klíčová fráze má příliš obecný význam. Realitních kanceláří jsou jistě tísíce po celé republice a je jen velmi malá pravděpodobnost, že ta z Prahy 1 bude na první nebo druhé straně ve vyhledávačích.

Pokud se ovšem rozhodne stejná realitní kancelář z Prahy 1 provést SEO optimalizaci stránek na klíčovou frázi "realitní kancelář praha 1", je velmi pravděpodobné, že se stránky umístí na velmi dobré pozici a finanční prostředky vynaložené na SEO optimalizaci budou velmi nízké. Realitních kanceláří v Praze 1 určitě nebudou tísíce nebo stovky a navíc lze předpokládat, že kdo chce například koupit byt v Praze 1, nejprve osloví realitní kanceláře právě z Prahy 1. Takto zvolená fráze má velmi konkrétní význam a konkurečních odkazů bude málo.

Úspěšná SEO optimalizace na klíčové slovo "sturgis"

SEO optimalizace stránek BikerStyleMezi naše zákazníky patří e-shop pro motorkáře BikerStyle. Sturgis je město v Americe, kde se každoročně koná snad největší sraz motorkářů na světě a každý opravdový motorkář by měl mít alespoň tričko nebo nášivku s logem "Sturgis". Proto jsme s naším zákazníkem zvolili slovo "sturgis" jako jedno z klíčových slov pro SEO optimalizaci webu.

Vytvořili jsme tedy jednu stránku, která pojednává o městečku Sturgis a tradici motorkářských srazů a do této stránky jsme vložili odkaz do katalogu výrobků kolekce Sturgis. Nic převratného, ale funguje to! Podívejte se na výsledky poměrně snadné SEO optimalizace:

Tato optimalizace stránek byla poměrně snadná, protože klíčové slovo "sturgis" má velmi konkrétní význam. Přestože ve vyhledávači Google existuje přes 13 mil. konkurenčních odkazů, podařilo se dosáhnout velmi dobré pozice. I vaše stránky mohou mít velmi dobré pozice, kontaktujte nás.

Kvalitní SEO optimalizace posunula stránky o desítky pozic dopředu

SEO optimalizace stránek COREX PardubicePříkladem té náročnější optimalizace www stránek jsou webové stránky společnosti COREX Pardubice. Úkolem bylo dosáhnout co nejlepších pozic ve vyhledávači Seznam pro sadu klíčových slov a frází, které mají pro COREX zasádní význam. Pro většinu požadovaných klíčových slov existuje velké množství konkurenčních odkazů.

Po analýze konkurence jsme navrhli, že provedeme SEO optimalizaci jednotlivých skupin sortimentu. Vlastní optimalizace spočívala v tom, že jsme na každou stránku doplnili vhodný popis skupiny sortimentu a na základě obsahu stránky navrhli vhodná klíčová slova a popis stránky pro vyhledávače.

Provedením této SEO optimalizace jsme posunuli stránky COREX na první až druhou stranu ve vyhledávači Seznam.

Požadovaná klíčová slova a fráze mají poměrně obecný význam a zároveň stovky tisíc konkurenčních odkazů. SEO optimalizace stránek firmy COREX Pardubice byla přesto úspěšná. Rádi provedeme optimalizaci také vašich stránek, kontaktujte nás.

Novinky
15.09.2011
Podpora pro e-shop
Potřebujete poradit?

Pokud potřebujete podrobnější informace nebo chcete s něčím poradit, určitě nás kontaktujte.

Kontakty
Úvodní stránka | e-mail: info@webautomat.cz | tel.: 602 424 707
© WebAutomat.cz, všechna práva vyhrazena. Použít texty, fotografie, videa, obrázky je povoleno jen se souhlasem provozovatele stránek.
Tvorba webových stránek DEVELOX | CMS | Pošta